KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14666178
nr 1466 6178
Carl Einar Borgström
(1914-1981), Sverige
Oljemålning, Brygga. Signerad CAB. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 68x76 cm
Carl Einar Borgström, svensk målare och skulptör född i Ystad 1914, död 1981.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 9 maj 2022
kl 19:27:33
8/5 12:27:16
Carl Einar Borgström
Läs mer om Carl Einar Borgström